Druhý rok úspěšného fungování Charitek

Druhý rok úspěšného fungování Charitek

23.4.2014 se konala tisková konference k druhému výročí vzniku Charitek. Charitky představily velké změny, které se v druhém roce udály – změnu obalu, zapojení osob se zdravotním postižením do kompletace tohoto reklamního předmětu a zvýšení příspěvku na 12% z jeho ceny. Celá událost se nesla v duchu sociálního podnikání, jelikož Charitky se během uplynulého roku vyvinuly v jeho ukázkový model.

Společnost „E“ podporující epileptiky v rámci sociálního podniku Aranžerie poskytla své prostory a občerstvení zajistil sociální podnik Ethnocatering. Jako hosté byly pozvány děti, které byly v uplynulém roce Charitkami podpořeny, Dáša a Kubík, a také dvě neziskové organizace, se kterými Charitky nejvíce spolupracují – DEJME DĚTEM ŠANCI a Dobrý skutek.

Miriam Janyšková, zakladatelka Charitek, poděkovala firmám a neziskovým organizacím, které se do projektu Charitky zapojily a seznámila přítomné s úspěchy a změnami v minulém roce. Mezi 141 dětí byla letos rozdělena částka téměř 218.000 korun. Za celé 2. roky existence Charitek už bylo podpořeno 324 dětí částkou téměř 425.000,-, kterou Charitky získaly od 20 společností díky využití Charitek na jejich vlastní reklamní sdělení. Finanční prostředky byly předány prostřednictvím již 13ti prověřených neziskových organizací.

Do programu se v posledním roce nově zapojilo dalších devět společností a šest neziskových organizací. Na straně firem to je například Česká spořitelna, Generali Pojišťovna, ING Životní pojišťovna, TOTAL nebo MORIS design či Phoenix. Již poněkolikáté využili Charitky například RWE nebo Volkswagen. Mezi neziskovými organizacemi podporují Charitky nově i dvě slovenská sdružení, českou Nadaci Naše dítě nebo také Klub Hornomlýnská. Do programu Charitky preferujeme zapojení takových neziskovek, které zajistí směřování celého finančního příspěvku přímo konkrétním dětem.

Tiskové konference se mimo Charitek a novinářů zúčastnily zástupci neziskových organizací ředitelka Michaela Chovancová a Ivana Veselá z DEJME DĚTEM ŠANCI a ředitelka Barbora Hrubá a Martina Václavíková z Dobrého skutku A dále také podpořené děti Kubík s maminkou a Dáša s ředitelem dětského domova Unhošť panem Jiřím Beránkem.
Mezi pozvanými byla také ředitelka Společnosti „E“ Alena Červenková a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová.

Občerstvení zajišťoval Ethnocatering, který se specializuje na exotickou kuchyni, kterou připravují ženy ze zemí jako Gruzie, Afganistán, Arménie a další.

V programu tiskové konference také byla ukázka skládání krabiček s Charitkami a vázání květin v Aranžerii Společnosti E, na konci tiskové konference si všichni zúčastnění mohli domů odnést Charitkovské srdce z květin.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt