Charitky a Kapka naděje pro nemocné děti

Charitky a Kapka naděje pro nemocné děti

Nadační fond Kapka naděje je další organizací zapojenou do projektu Charitky. Podpora prostřednictvím Charitek vždy směřuje přímo na konkrétní projekt pro nemocné děti. Cílem je alespoň trochu ulehčit mimořádně těžkou životní situaci dětem s poruchami krvetvorby, nádorovými onemocněními a zdravotním stavem vyžadujícím transplantaci kostní dřeně.

Nadační fond Kapka naděje vznikl v září roku 2000 na základě životních zkušeností paní Venduly Svobodové. Kapka naděje pomáhá nemocným dětem hned v několika oblastech - podporuje kliniku dětské hematoonkologie, banku pupečníkové krve, program vzdělávání dlouhodobě nemocných, nakupuje diagnostické přístroje a další vybavení, pořádá ozdravné pobyty, poskytuje psychologickou pomoc dětem i jejich rodinám po celou dobu léčby i po jejím ukončení. Od roku 2002 se podpora rozrostla do nemocnic po celé České republice.

Více o jednotlivých projektech a další informace o činnosti Nadačního fondu Kapka naděje najdete v podrobnějším článku v sekci "Pomáhají rozvoji dětí"

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt